top image

שירותי נוטריון

עורך דין נוטריון בחיפה, נוטריון בחיפה

נוטריון הוא עורך דין, אשר הוסמך על ידי משרד המשפטים, לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים מסוימים, בהתאם לחוק הנוטריונים, תשל”ו – 1976. חתימת הנוטריון מהווה ראיה לבית המשפט או לרשויות אחרות, בכל הקשור למקוריותו של מסמך, לזהותו של החותם על המסמך, או כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. כאשר נדרש לתת תוקף משפטי למסמכים המשמעותיים ביותר בחיי האדם, אישור הנוטריון חיוני והכרחי. אם נדרשות מספר פעולות משפטיות (אימות חתימה, אישור אמיתות יפוי כח, אישור העתק של מסמך, אישור משכנתה לבנק, אימות הסכמי ממון, תרגומים ועוד) – מומלץ לבחור בעורך דין נוטריון, לקבלת שירותי נוטריון באופן מקצועי, מהיר ויעיל, תחת קורת גג אחת.

נוטריון הנו מעין “פקיד המדינה”, שכן הוא מבטיח כי הליכים ומסמכים משפטיים, אכן התנהלו כדין וכי הם נכונים ואמינים. הנוטריון מעניק תוקף חוקי ומשפטי לפעולות אותן הוא מבצע. משכך, תעריף נוטריון קבוע בתקנות הנוטריונים (שכר שירותים), תשל”ט-1978, והוא אינו ניתן לשיקול דעתו האישית של הנוטריון. כאשר התשלום הוא קבוע, בחירת הנוטריון על ידי הלקוח, צריכה להתבסס על האמינות, המקצועיות, הוותק והניסיון, ועל השירותים המשפטיים הנוספים והמשלימים, שניתנים במשרד עורך דין נוטריון.

 

נוטריון בחיפה

וולר ושות’ משרד עורך דין, מעניק במשך עשרות שנים, שירותים משפטיים ושירותי נוטריון, לציבור הלקוחות בחיפה ובצפון. השירותים ניתנים ע”י עורך דין נוטריון פנחס וולר, שהוסמך בשנת 1996 כנוטריון. כמו כל השירותים במשרד, השירותים הנוטריוניים ניתנים באופן אישי, אמין, מיומן מקצועי, יעיל, וזמין. ככלל, שירותי הנוטריון ניתנים במשרד. עם זאת, במקרים מסוימים, בכפוף להוראות חוק הנוטריונים, הם יכולים להינתן בבית הלקוח, בבית האבות, בית חולים וכו’.

 

השירותים הנוטריוניים הניתנים במשרד וולר ושות’

  • אישור נוטריוני לתעודת רופא, אימות חתימה של אדם ושל תאגיד, אימות חתימה של קטין, אישור העתק, אישור על תצהיר, ותעודת חיים.
  • עריכת צוואות נוטריוניות, המשמשת כראיה מספיקה בהליך משפטי, ללא צורך בראיות או מסמכים נוספים. עצם אימות הצוואה על ידי נוטריון, ושמירתה כראוי על ידי הנוטריון, מצמצמים את הסיכון לניסיונות לבטל את הצוואה ולסכסוכי יורשים.
  • אישור נוטריוני לעסקאות מקרקעין.
  • עריכה ואישור תצהיר והצהרה נוטריונים.
  • יפוי כח נוטריוני, המעניק למיופה הכח הרשאה לבצע פעולות בשם מעניק יפוי הכח.
  • אימות חתימה נוטריוני, לצורך נטילת משכנתא מהבנק או במקרה ונדרש אימות חתימה בשם חברה.
  • אישור תרגום נוטריוני למסמכים שונים, דוגמת תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת יושר, רישומים, תעודות השכלה וכו’.
  • אפוסטיל, שהנו הליך המבוצע על מנת לתת למסמך שנחתם בישראל תוקף במדינה זרה (דוגמת תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודות יושר, תעודת בגרות ותארים אקדמיים וכו’). האישור ניתן על ידי נוטריון בלבד, ויוכר כמקורי במדינה בה הוגש.

 

אימות חתימה נוטריוני בחיפה

אימות חתימה נוטריוני נדרש לצורך מתן תוקף משפטי, חד משמעי ובלתי ניתן לערעור, למסמך. בחיתימה זו מאשר הנוטריון כי החותם על מסמך, התייצב בפניו, זוהה על ידו, והוא אכן האדם החותם. הצורך באימות חתימה נוטריוני נקבע במספר חוקים שונים, על מנת לוודא שמסמכים בעלי ערך משפטי או כלכלי, יאומתו  ויאושרו בנוגע למקוריות שלהם, לאמיתות התוכן שלהם, לזהות הכותב או החתום עליהם.

סעיף 19 לחוק הנוטריונים, תשל”ו – 1976, קובע כי “אישורו של נוטריון לפי חוק זה והתקנות על פיו, יהיה ראיה מספקת בהליך משפטי, ללא צורך בראיה נוספת, לדברי הנוטריון ולמעשיו ולדברי אחרים ולמעשיהם שאמרו או עשו בפניו, הכל כאמור באישור.” בתי המשפט הדגישו את מעמדו של הנוטריון, חשיבותו כמוסד הציבורית, וכוחם של המסמכים המאושרים על ידו. כך לדוגמה, פסק ביהמ”ש העליון ב-ע”א 404/84‏ יחזקאל סעתי‎ ‎נ’ פרחה סעתי, כי “רק במקרה נדיר ביותר יוכל אדם להתכחש לתוכנו של מסמך, שנחתם על-ידיו בפני נוטריון ציבורי…“. זאת ועוד, כפי שנפסק ב-ע”א 7303/01 עסאף נ’ מינהל מקרקעי ישראל, “המסמך הנוטריוני אפוא מדבר בעד עצמו, ומדבר הוא אמת על עצמו“.

אימות חתימה נוטריוני מעניק תוקף חוקי ומשפטי למסמך שאותו הוא מאשר ומאמת. לאחר האימות, ניתן להתייחס למסמך כמקורי, אמין, אל התוכן שלו כאמיתי ומקובל, והוא אף מהווה ראיה קבילה בבתי המשפט, בישראל ובחו”ל.

 

שכר נוטריון 

כאמור, שכר נוטריון קבוע בתקנות, ואינו ניתן לשיקול דעתו של הנוטריון. הסכומים הם אחידים, קבועים ונגישים, ומתעדכנים על ידי משרד המשפטים, מדי שנה. תעריף נוטריון משתנה לפי הסוגים השונים של האישורים הנוטריונים הקיימים, כלומר – לכל אישור נוטריוני יש מחיר ספציפי. התעריפים מצויינים כאן.

 

פנחס וולר עורך דין ונוטריון

עורך דין נוטריון פנחס וולר, מעניק שירותי נוטריון, בנוסף למגוון השירותים המשפטיים הניתנים במשרד עו”ד וולר ושות’. זאת, במטרה להבטיח מענה וטיפול משפטי מקצועי, אמין וזמין, תחת קורת גג אחת, המותאם לצרכי הלקוח. צרו קשר, כבר עכשיו.

שתפו עם חברים
צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים