top image

עורך דין מקרקעין בחיפה

המלצות על עורך דין מקרקעין בחיפה

כל אחד מאיתנו יערוך עסקת מקרקעין, בשלב כלשהו: שכירת דירה, קניית דירה, מכירת דירה, ועוד. לרוב, מדובר באחת העסקאות היקרות ביותר, בה חשוב לתכנן מראש, לבחון ולהתמקח על כל תנאי ועל כל הוצאה כספית. זו בדיוק הסיבה שלשמה חייבים לקבל ליווי משפטי מקצועי של עורך דין מקרקעין בחיפה. עסקאות מקרקעין לא נבדקות כמו שצריך, קשיים משפטיים או בירוקרטיים, ניסיונות הונאה ועוד. על מנת להשלים את העסקה בצורה בטוחה, אין מקום לפשרות: עורך דין המתמחה במקרקעין, במשך למעלה מ-40 שנה. וולר ושות’ הוא הבחירה המקצועית והמדויקת.

למה צריך עורך דין מקרקעין בחיפה?

באופן עקרוני, כל עורך דין יכול לייצג בעסקת מקרקעין. אולם קיימות מספר סיבות מדוע לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין. בניגוד למוצרים שונים או לעסקאות שונות, לא ניתן (כמעט) להתחרט בעסקת מקרקעין. דירת מגורים לא ניתן להחזיר, בהצגת חשבונית. גם סכומי הכסף שבעסקה, הם גדולים. כך גם הסיכונים. מקרקעין הוא תחום הנפרס על פני תחומים רבים, במשפט ובכלכלה. דיני המקרקעין כוללים גם את דיני השטרות, מיסוי עירוני ודיני הרשויות המקומיות, דיני התכנון והבניה, מימון, מיסוי מקרקעין, הדין הפלילי (במקרה של חריגות בניה), ועוד. רובם המוחלט של הדינים, אינם מוכרים למי שאינו עורך דין המתמחה במקרקעין. מדריכים באינטרנט, או בדיקה בספר החוקים, לא יוכלו באמת לעזור בעסקה. מעורבות עורך דין מקרקעין בעסקת קניית דירה או מכירת דירה, חיונית עבור כל אחד מהצדדים. עורך דין מקרקעין הוא מי שמייצג את האינטרסים של הלקוחות בחתימה על הסכם המכר, ובשלבים המקדימים.

מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין מקרקעין?

אחרי ששכרתם דירות ברחבי הארץ, החלטתם שהגיע הזמן לרכוש דירה בבעלותכם. מבחינתכם זהו צעד חשוב ומשמעותי, שמצריך הרבה משאבים ואנרגיות כדי להוציא אותו לפועל. למרות ההוצאות הכלכליות שכרוכות בתהליך, עוד טרם איתור דירה מתאימה לרכישה, מומלץ מאד להתייעץ תחילה עם עורך דין מקרקעין שיוכל לתת לכם את ההכוונה והייעוץ לו אתם זקוקים, ומכיר לעומק את התהליכים, את התכנון, את היתרונות והסיכונים. בחיפה, מחירי הדירות נמוכים ביחס ליתר העיריות הגדולות. כך גם קצב עליית המחירים. מן העבר השני, מרכיבי אי הוודאות שברכישה – משמעותי יותר. אם אתם מחפשים המלצות על עוד מקרקעין , יש לכם כתובת אחת: משרד עורכי דין וולר ושות’.

מחירי מקרקעין בחיפה

העיר השלישית בגודלה בישראל, מתקשה להפוך לאטרקטיבית, בעשור האחרון. אולם במבט עמוק יותר נדמה כי שחיקה מתמדת במקומות תעסוקה והיעדר עוגנים כלכליים, אטרקטיביות הולכת וגדלה של עיריות סמוכות, שיעורי התחלות בניה נמוכים, תהליכי דה-תיעוש של התעשיות הפטרו-כימיות באזור מפרץ חיפה והנמל, נכסים בבעלות הכנסייה (ושחכירתם הסתיימה), סוגיות של איכות סביבה, הגירה שלילית, והיעדר חזון ואסטרטגיה אורבנית – מקשים על העיר זה מספר עשורים. בשנים האחרונות, מגמות אלה הוחרפו, וכיום עיר זו ממוקמת בתחתית טבלת הבניה החדשה: כ-10% ביחס לעיר תל אביב. מספר היתרי הבניה שניתנו במהלך שנת 2020, עמד על כ-60 בלבד (שיעור הדומה למועצה מקומית קטנה, או לכפר). לא בכדי מחירי מקרקעין בחיפה – נמוכים יחסית.

למה לקחת דווקא משרד עורכי דין מקרקעין מקומי

לא הרבה מבינים את היתרון המשמעותי של עורך דין מקרקעין מקומי. ראשית, ההיכרות עם העסקאות השונות, האזורים השונים והמגמות העירוניות השונות, מהווה אינדיקציה טובה לשוק הנדל”ן בעיר. המידע שבידי מתווכים או שמאים לא מעיד תמיד על סגירת עסקאות, אלא על התעניינות כללית. אצל עורך דין מקרקעין, מדברים “תכלס”.

שנית, משרד עורכי דין מקרקעין מקומי מכיר את הגורמים הפרטיים השונים הפועלים בעיר (יזמי נדל”ן, התחדשות עירונית, תמ”א 38 ועוד). קיום עסקאות חוזרות מביא להיכרות וליצירת יחסי עבודה טובים ואמון בין הצדדים. אלה, בוודאות, משרתים את הלקוח.

שלישית, עורך דין מקרקעין מקומי מכיר את הגורמים העירוניים – הרשות המקומית, הוועדה המקומית לתכנון ובניה, תאגידים עירוניים וכו’. הוא מכיר את חוקי העזר של הרשות, את “מרחב הגמישות” ומדיניות האכיפה ואת הביורוקרטיה. בנוסף, ההיכרות עם הגורמים הממשלתיים והפקידות במחוז (לשכת רישום המקרקעין, מיסוי מקרקעין, ועדות ערר, רמ”י), את האזורים בהם קיימות קרקעות כנסייה, היכרות עם שמאי המקרקעין המובילים, סוכני נדל”ן אמינים, מדייקים ומזרזים את העסקה.

בדיקה משפטית של עורך דין מקרקעין בחיפה

בעיות אלה, משליכות ישירות על אפשרויות רכישת הדירות בחיפה, ועל הבדיקות המשפטיות הנדרשות מעורך הדין. בנוסף לבדיקות העומק השגרתיות לקראת עסקת מקרקעין, נדרשות בדיקות משפטיות מיוחדות : תחולת תכנית המתאר של חיפה חפ/2000 על הדירה המבוקשת ועל מיסוי המקרקעין הצפוי, שיעורי היטל השבחה דיפרנציאליים בין האזורים השונים בעיר (בשיעורים של עד 50%), תכניות התחדשות עירונית, קרקעות ונכסים בבעלות הכנסייה (בעיקר בשכונת הדר), ועוד. עורך דין מקרקעין ייתן לכם את המענה הראוי למה שאתם צריכים, והרבה מעבר לכך. בחירת עורך דין במקרקעין חשובה, מכיוון שמדובר בתחום מורכב, עם הרבה ניואנסים, שינויי חקיקה ופסיקה. מומלץ לבחור עורך דין בעל ניסיון וותק, שביצע אלפי עסקאות מקרקעין, שיגן וישמור עליכם.

 

משרד עורכי דין וולר ושות’ – מומחים בעסקאות מקרקעין בחיפה

משרד עורכי דין וולר ושות’, הנו אחד מהמשרדים המנוסים והוותיקים ביותר בחיפה. המשרד מעניק שירות עורך דין מקרקעין , ומשרת אלפי לקוחות – יזמים, וועדי בתים, בעלי דירות, קבלנים ורשויות מקומיות, בכל עסקאות המקרקעין. המיומנות המשפטית של עורכי הדין שבמשרד והניסיון ארוך השנים, מבטיחים יסודיות וירידה לפרטים הקטנים, בכל עסקת מקרקעין. רבים מרוכשי הדירות מתפשרים על עורכי דין שונים בזמן התהליך. לעיתים הם גם בוחרים בכאלה שאין להם התמחות בתחום המקרקעין. החלטה זו עלולה לעכב, להכשיל, ואף לגרום להוצאות מיותרות בדרך לחלום. אם אתם מחפשים המלצות על עורך דין מקרקעין בחיפה, יש לכם כתובת אחת ויחידה: וולר ושות’ משרד עורכי דין. המשרד מעניק סיוע משפטי מקצועי עשרות שנים, מייצג לקוחות בכל הערכאות המשפטיות. בצוות המשרד עורכי דין מומחים בדיני מקרקעין, מיסוי מקרקעין ותכנון ובניה. התקשרו עכשיו.

שתפו עם חברים
צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים