top image

עורך דין קניית דירה

עורך דין קניית דירה - וולר ושות' משרד עורכי דין

אנחנו תמיד אומרים, שעסקת מקרקעין היא לרוב העסקה היקרה והמורכבת ביותר לרובנו, מבחינה כלכלית ורגשית. דיני המקרקעין הם תחום סבוך, עמוס בפרטים משפטיים, הנדסיים וטכניים, המתעדכנים ומשתכללים באופן תדיר. כל טעות, באחד מהפרטים, עלולה לגרום נזק עצום. על מנת לוודא שתהליך זה מבוצע "לפי הספר", כאשר רוכשים דירה מקבלן, או רוכשים דירה יד שניה, חובה לקבל ליווי על ידי עורך דין , בעל ניסיון וידע, המתמחה בתחום המקרקעין. מה צריך לעשות עבורכם עורך דין מכירת דירה?

עו"ד לקניית דירה יד שניה

עורך דין מקרקעין יבדוק ויברר עבורכם את זהות המוכר, ואת הזכויות שלו בנכס: את רישום הנכס (הטאבו, רשות מקרקעי ישראל, חברה משכנת, המינהל האזרחי); את המגבלות הקנייניות, הערת אזהרה, פגמים וליקויים בדירה, מגבלות תכנוניות, הליכים משפטיים, ועוד.

חלק בלתי נפרד מהבדיקות והשירותים המשפטיים שמעניק עורך הדין, הוא נושא מיסוי המקרקעין: בחירה בעורך דין, הבקיא במיסוי מקרקעין ובתכנון מס בעסקאות מקרקעין, יכולה לסייע להפחית באופן משמעותי את שיעור מיסוי המקרקעין שיידרש בקניית הדירה, ובמקרים מסוימים – אף להימנע ממנו לחלוטין. לכן, מומלץ מאוד לקונה להתייעץ עם עורך דין לגבי מיסוי מקרקעין, עוד בטרם התחיל לחפש דירה. לכן, אם הלקוחות מעוניינים לחסוך עד מאות אלפי שקלים, חשוב לבחור בתבונה את עורך הדין המייצג.

קניית דירה מקבלן

במרבית המקרים, רוכשי דירות חדשות מקבלן, אינם בקיאים ואינם מיומנים בקריאת מפרטים, הסכמים משפטיים, חוזה המכר, תשריטים, מועדי התשלום, חריגות, רישום והבטחת הזכויות ובכלל – ניהול מו"מ עם הקבלן. לכן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקרקעין, מנוסה, שצבר ניסיון באלפי עסקאות של רכישת דירה. על עורך הדין ללוות אתכם, כבר מתחילת התהליך, לאורך שלבי המשא ומתן, להיות זמין ונגיש לכל צרכיכם, עד לחתימה על חוזה המכר.

עו"ד קניית דירה

עורך דין שלא מברר ובודק את הפרטים הכי קטנים, מדייק בכל נתון, שואל וחוקר על כל מסמך ושרטוט, קובע תנאים, מועדים וסכומים ברורים וחד משמעיים – עלול לגרום נזק ללקוחותיו. חלק משמעותי בעבודתו של עורך דין מקרקעין – נמצא בבירורים הללו. אלא שעורכי דין רבים (ובמיוחד בפירמות ה"גדולות" או המפורסמות), נוטים להעביר את הבירורים הללו, לידי עורכי דין צעירים, ואף מתמחים. אלא שהאמרה "השטן מסתתר הפרטים הקטנים" – נאמרה על עסקאות מקרקעין…

אין תחליף לעורך דין, שביצע כבר אלפי עסקאות במקרקעין ללקוחותיו. אין תחליף לעורך דין רכישת דירה מנוסה ומיומן, שיודע לאתר את הכשלים ואת הבעיות בחוזה מכר, ולהציג לכם את התמונה הברורה והנכונה. אין תחליף לעורך דין, שיודע היכן להתעקש במשא ומתן, והיכן לוותר. אין תחליף לעורך דין לרכישת דירה, המכיר את דיני מיסוי המקרקעין, במטרה לתכנן ולהפחית את הוצאות המיסוי בעסקה, ולחסוך לכם כסף.

עורך דין רכישת דירה

משרד עורכי דין וולר ושות' מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתחום המקרקעין, אלפי לקוחות וחוזי מכר, מיומנות, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, בהתאמה מירבית לצרכי כל לקוח, ובשכר טרחה שקוף, ברור והוגן. לכל שאלה בתחום, צרו קשר.

האמור לעיל, אינו מהווה חלופה לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מטעם עורך דין, והם מובאים לידיעה כללית בלבד. מידע זה אינו מהווה מידע משפטי מחייב, ואין להסתמך עליו בשום צורה.

עורך דין רכישת דירה

 

עורך דין לרכישת דירה

רכישת דירה היא, ללא ספק, אחת מהעסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר, שאדם ממוצע מבצע בחייו. העסקה אינה רק כלכלית, אלא אישית, משפחתית וזוגית. בעסקאות רכישת דירה, מחיר כל טעות הוא גבוה מאד. זו הסיבה שבמרבית העסקאות במקרקעין, מלווים את העסקה שורה של יועצים: עורך דין רכישת דירה, שמאי מטעם הרוכשים ו/או מטעם הבנק, מתווך, יועץ משכנתא, אדריכל, מהנדס, ועוד. אולם הבדיקה הראשונית של הדירה צריכה להיעשות על ידי עורך דין, המיומן ובקיא בתחום זה (ואף בנישה הרלוונטית). עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל הדרך, יבצע את הבדיקות הנדרשות, וייקח חלק משמעותי במשא ומתן על תנאי חוזה המכר עבורכם, עד לרישום הדירה בטאבו, על שמכם.

עורך דין לקניית דירה

ככלל, עסקת מקרקעין כוללת מספר תחומי משפט: חוק החוזים, חוק המכר דירות, דיני מיסוי מקרקעין, דיני הרשויות המקומיות, ידע בתחומי התכנון והבניה, ההנדסה, ועוד. כל אחת מהעסקאות במקרקעין, מחייבת בדיקה ו"איבחון", המתאימים ומיוחדים לה. שהרי שונה רכישת דירה מקבלן, מרכישת דירה בפרויקט פינוי-בינוי או התחדשות עירונית, מדירה להשקעה, מנכס מסחרי, מרכישת נכס במגזר החקלאי, מנחלה, מקרקע בלתי מופשרת, מקרקע השייכת לכנסייה, ועוד. לא בכדי שבתחום המקרקעין, מוגשות יותר תביעות כנגד עורכי דין, מאשר בכל תחום משפטי אחר.

 

פעולות עורך הדין טרם רכישת דירה

לצורך מימוש חובתו ואחריותו של עורך הדין, כבר בשלב המקדמי, ידרוש ויאסוף עורך הדין את המסמכים השונים, משלל המקורות, במטרה לבדוק את הנכס מבחינה משפטית, רישומית וקניינית. בין היתר ייבדקו זהות המוכרים, מעמדם, היקף זכויותיהם בנכס, הרישום בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו), רשות מקרקעי ישראל, החברה המשכנת (ככל שקיימת), בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, במחלקת ההנדסה של הרשות המקומית, מסמכי הבית המשותף, התשריט, התב"ע, בדיקת רישום (והסרת) הערות אזהרה, בדיקת משכנתאות, עיקולים, צווים של בתי המשפט או של הוועדה המקומית, חובות עבר (לרבות דרישות לתשלומי דמי היוון), בדיקה מקדימה והערכה של האגרות, ההיטלים, המיסים, ועוד.

 

אחריות עורך הדין ברכישת דירה

בכל חוזה מכר, מוסיפים עורכי הדין של הצדדים, פסקה ארוכה, קבועה, כדוגמת "הרוכש מצהיר כי הוא ערך את כל הבדיקות הנחוצות מבחינה תכנונית, הנדסית, חוקית ומשפטית, בסיוע אנשי מקצוע, וכי הוא רוכש את הדירה כמצבה כיום (“As-is”) ". על פניו, סעיף זה פוטר את עורך הדין מאחריות. ואולם, כפי שנקבע בשורה של פסקי דין, מכוח חובת הזהירות והנאמנות של עורך דין כלפי לקוחו, על עורך הדין לפעול באופן אקטיבי, לבדוק, להצליב מידע ולברר, בעצמו, ואין הוא יכול להישען על המסמכים שנמסרו לידו. כפי שנפסק ב- ת"א (ת"א) 24687-02-19 נטע מור נ' אלעד ישראל מגורים בע"מ –

"נאמר כבר לא אחת בפסיקת ביהמ"ש העליון ויש לחזור על חשיבות הייצוג המשפטי. לא ניתן להקל ראש בחשיבותו של עוה"ד בעסקת מקרקעין. לעוה"ד יש חלק משמעותי בכל ההליך. עוה"ד מי שמקצוע מהמעלה הראשונה הוא יכול לבחון את המצב המשפטי הקשור לנכס, לשם כך הוא נשכר על ידי הלקוח, הוא אינו נשכר לעשות תיקנו הגאה או לבחון את תנאי התשלום, הוא נשכר אך ורק לעשות את כל הבדיקות המשפטיות. אינני יכול לשים דגש מספיק על עניין זה. חובתו של עוה"ד הינה חובה מוגברת בעניין זה. מהמדובר בנכס מקרקעין לרוב אחד הנכסים המשמעותיים של אדם שרוכש אותו בחייו. המדובר בסכומים בדרך כלל מאוד גבוהים, ולא ניתן להקל ראש…"

להתייעץ עם המומחים בתחום

בעסקת מקרקעין, התייעצות וליווי של עורך דין מומחה לדיני מקרקעין, חיונית, בראש ובראשונה – כדי להגן עליכם. רק ליווי של המתמחה, מיומן בתחום המקרקעין, וערך בעצמו אלפי עסקאות, תבטיח את האינטרסים שלכם, ברכישת דירה. במשך למעלה מ-40 שנה, עוסק משרד עורכי דין וולר ושות', במקרקעין, נדל"ן, מיסוי מקרקעין ותכנון ובניה. צוות המשרד מורכב מעורכי דין בעלי ניסיון וותק רב, במטרה להעניק לכל לקוח, את השירות המקצועי והאיכותי ביותר. צלצלו עכשיו.

שתפו עם חברים

לא הצלחנו לאתר את הטופס.