top image

דיני מקרקעין

עורכי דין מקרקעין בחיפה - וולר ושות משרד עורכי דין, נדלן, שכירות, מכירה ורכישה של מקרקעין

במשך למעלה מ-40 שנה, משרד וולר ושות’ עוסק באופן נרחב ומתמחה, בתחומי המקרקעין והנדל”ן, מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג לגורמים הפעילים בתחום הנדל”ן, לרבות אנשים פרטיים, יזמים, וועדי בתים, שותפויות עסקיות וחברות פרטיות.

משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם התחום ועם השחקנים השונים הפועלים בזירה. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית עבורו.

בתפיסת המשרד, עסקה במקרקעין ובנדל”ן הנה אחת מהפעולות המשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם, מבחינה רגשית, משפחתית, כלכלית ומשפטית. לכן, טרם ביצוע עסקה, חשוב להיות מלווים בעורך דין מומחה, מנוסה וותיק בתחום המקרקעין, אשר ביצע וליווה, באופן אישי, אלפי עסקאות במקרקעין: עו”ד פנחס וולר.

שירותי משרד עורכי דין מקרקעין

יעוץ ראשוני לבדיקת העסקה

בדיקה מקיפה של “תעודת הזהות” של הנכס, הזכויות הרשומות (לשכת רישום המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, המינהל האזרחי לאזור יהודה והשומרון, חברה משכנת, רשויות מקומיות, ועדה לתכנון ובניה); בדיקות עיקולים, שעבודים, משכונות, הערות; בדיקות עבירות בניה, חריגות, הליכים משפטיים וצווי הריסה; ייעוץ בתחום מיסוי המקרקעין (מס שבח, היטלי השבחה ומס רכוש); אפשרויות פריסות תשלומים; הערכת סיכונים/סיכויים; וכו’.

בדיקה וייעוץ טרם כריתת חוזים

בדיקה וליווי רוכשים בעסקאות מול יזמים או קבלנים, כולל הכנה, בדיקה ותיקון הסכמים וחוזים, במטרה להבטיח את זכויות הלקוח בכל שלב. אנו מסיבים את תשומת לב הרוכשים הפוטנציאליים, כי על פי כללי לשכת עורכי הדין (ייצוג בעסקאות בדירות), התשל”ז-1977, וכללי האתיקה, מחויבותו של עו”ד מטעם הקבלן מוגבלת אך ורק לרישום הערת אזהרה ורישום הדירה על שם הרוכש – אך לא לדאוג ליתר האינטרסים של רוכשי הנכס.

ליווי וייצוג יזמים פרטיים, וועדי בתים וחברות בפרויקטי התחדשות עירונית

החל מן השלב הראשוני של רכישת הקרקע ועד לרישום הבתים המשותפים כולל בדיקות של הקבלן והיזם (רישום בפנקס הקבלנים, יכולות פיננסיות, וותק וניסיון, היעדר הרשעות ועוד), קביעת הליכי התכנון, הסכמי יועצים, התקשרויות מול גופי ביצוע קבלניים, הסכמי ליווי פיננסי וקבלת אשראי, קבלת ערבויות וביטחונות, עריכת הסכמי מכירה לרוכשי הדירות, דיווחים לרשויות המס, ועד למסירת הנכס וקבלתו על ידי הדיירים, השלמת העסקה ורישום הזכויות במרשם הרלוונטי.

הסכמי שכירות 

עריכת הסכמי שכירות, מותאמים לצרכי לקוחות המשרד, במטרה להבטיח את הזכויות ואת האינטרסים של שני הצדדים לעסקה, תוך קביעת מועדים ומנגנונים ברורים בעסקה (דוגמת טיב הביטחונות, ערבים, חלוקת האחריות בין הצדדים, מנגנונים למניעת הפרות החוזה, קנסות מוסכמים וכיוצ”ב).

ייצוג לקוחות

ייצוג לקוחות בעסקאות למטרת שכירות, רכישה, מכירה או בנייה של נדל”ן, בייעודים שונים (מקרקעי רשויות מקומיות, מקרקעין בבעלות פרטית ובבעלות רשות מקרקעי ישראל).

ליווי וייזום פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית (תמ”א 38)

בדיקת הסכמים וחוזים, בדיקת התקשרויות, ערבויות, וייצוג וועדי בתים ודיירים בלבד מול היזמים והקבלנים. במסגרת זאת, מיישמים עורכי הדין במשרד, ראייה משפטית, ניהולית, תכנונית, ביקורתית ומעשית, וניסיון והיכרות עמוקה עם מארג ומגוון השיקולים של הצדדים לפרויקט, על מנת להשיג את ההבנות וההסכמות הנדרשות בפרויקטים של התחדשות עירונית, באופן מוצלח.

עורכי דין מקרקעין בחיפה – ליווי, ייצוג לגבי הסדרי קרקע וביצוע רישומים של זכויות במקרקעין

טיפול שוטף בכל הליכי רישום זכויות, הליכי פרצלציה, תביעות לפינוי מושכר, הסכמי פיתוח, הליכי תכנון ובנייה, חריגות בנייה, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה ואופציות במקרקעין, מול רשם המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, המינהל האזרחי לאיו”ש, החברה המשכנת, הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ועדות ערר, המפקח על הבתים המשותפים וכן מול הרשות המקומית, במטרה להבטיח ולשמור על מלוא זכויות הלקוח.

הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף במקרקעין

עריכת הסכמי שיתוף במקרקעין, המותאמים וערוכים לצרכי לקוחות המשרד, בדבר ניהול המקרקעין המשותפים, השימוש בהם, חובותיהם וזכויותיהם של השותפים, יצירת הגנות משפטיות לשותפים, קביעת מנגנונים ברורים לפירוק השיתוף, וכן רישום הסכמי השיתוף בלשכת רישום המקרקעין. היות והסכמי שיתוף הנם הסכמים לשנים ארוכות, ואפשר שטיב הנכס (זכויות, סביבה ומחיר) ישתנו, ואף שהצדדים שהתקשרו בהסכם יוחלפו באחרים במהלך פרק הזמן, מומלץ כי עו”ד המתמחה בהסכמי שיתוף יבחן את הנכס וינסח עבור הצדדים את הסכם השיתוף.

אישורי נוטריון בעסקאות מקרקעין

אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח מקרקעין, עבור בנקים למשכנתאות; אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח בלתי חוזר; אימות ייפוי כוח נוטריוני לפעולות שונות על ידי עורך דין מקרקעין; אישורי חיים נוטריונים ללשכות רישום מקרקעין ולמוסדות ורשויות שונים.

ליווי משפטי, ליטיגציה וייצוג בערכאות משפטיות ומנהליות שונות בנוגע לעסקאות וזכויות במקרקעין.

 

 

איך לבחור עורך דין מקרקעין ?

רכישה או מכירת מקרקעין, היא פעולה רגישה, סבוכה ומורכבת ביותר, אישית, משפטית וכלכלית. אין מדובר רק ביחסים שבין הקונים לבין המוכרים, אלא בעסקה המערבת צדדים נוספים (בנק מלווה, קבלן, רשות מקרקעי ישראל, הרשות המקומית, הוועדה לתכנון ובניה ועוד), בחקיקה ובפסיקה המתעדכנות באופן תדיר. בעסקה במקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת “סמוך” ו”יהיה בסדר”. רק עורך דין מקרקעין המתמחה בתחום – יוכל להגן עליכם ועל העסקה המבוקשת.   

בעסקאות מקרקעין, תפקידו של עורך הדין הוא לייצג אך ורק את האינטרס של הלקוח, לבחון וללוות את העסקה, לסייע בקיום הבדיקות הנדרשות, לבדוק את המסמכים המשפטיים, מסמכי הקניין ומסמכי התכנון, לסייע בתכנון מיסוי העסקה, לסייע בניהול הסיכונים, לסייע בניהול המשא ומתן והחתימה על ההסכם עד להשלמת העסקה והרישום כדין.

איך מוצאים עורך דין למקרקעין בחיפה?

  • חפשו המלצות: חפשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים, שהשתמשו בשירות עורך דין בעבר. חפשו המלצות על עורך דין שעסק בסוגיות ובעיות דומות, ולא באופן כללי.
  • חפשו מומחיות מקצועית: כידוע, עורכי הדין מתמחים בתחומים שונים ומגוונים. בתחום המקרקעין, יש למומחיות חשיבות מהותית, שכן מדובר במאות פרטים ומסמכים, בחקיקה ובפסיקה המשתנה באופן תדיר, ופרטים “קטנים או “טכניים” עלולים לשנות את העסקה כולה. מומלץ לבחור בעורך דין ותיק, שמכיר את שוק המקרקעין היטב, המתעדכן בהשתלמויות המקצועיות המתאימות כל הזמן.
  • חפשו עורך דין וותיק: עורך דין מקרקעין צריך להיות מי שערך, בעצמו, כבר מאות ואלפי עסקאות מקרקעין שיודע להופיע בבתי משפט, בכל הערכאות, והיודע להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. עו”ד וותיק יודע לייצג היטב את לקוחותיו, להבין את מהות העסקה, לדעת להבחין בין העיקר לבין הטפל, לנהל משא ומתן הוגן, למצוא פתרונות פשוטים או מורכבים, ומכיר את תחום המקרקעין, מכל היבטיו.
  • חפשו עורך דין מיסוי מקרקעין: פעמים רבות, ביצוע עסקת מקרקעין כרוכה במיסוי גבוה (מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה). עורך דין המתמחה במקרקעין יכול להעריך את המיסוי הצפוי, ויכול לבחון ולתכנן מראש פטורים או הקלות.
  • חפשו מומחיות מקומית: עורך דין מקרקעין, יודע ומכיר את האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל, מכיר את האזור, מכיר את תכניות הבניה והפיתוח של הרשות המקומית, את היזמים והקבלנים, את אופי ומגמות האוכלוסייה, טווחי המחירים, ועוד.
  • חפשו טיפול אישי: חפשו את עורך הדין, שיטפל בעצמו, בכל שלבי העסקה. בניגוד לפירמות עורכי הדין הגדולים, בהן עסקאות המקרקעין מטופלות על ידי עורך דין מתחיל או מתמחה, עורך הדין במשרד בוטיק הוא זה שמבצע ומטפל בעצמו בעסקת המקרקעין, מתחילתה ועד סופה. בנוסף, יכולת הגמישות והסמכות, הנתונה לעורכי הדין בפירמות הגדולות, נמוכה ומוגבלת הרבה יותר, מאשר לעורכי הדין במשרד הבוטיק. באופן זה, ניתן לקבל החלטות בצורה מושכלת, זריזה ומהירה.
  • חפשו עורך דין זמין: על עורך דין, להיות זמין ללקוחות, באופן ישיר, בטלפון ובדואר האלקטרוני, בכל שעות היום והלילה. פעמים רבות, מבוצעות התייעצויות בין הלקוח לעורך הדין, לגבי מסמכים וחוזים, בשעות הערב והלילה, על מנת שהצד השני יוכל לטפל ולהגיב, כבר בבוקר.
  • חפשו עורך דין נגיש: על עורך הדין להיות נגיש, טלפונית או באמצעות הדוא”ל, ללקוחות, מבלי שיהיה צורך להשאיר הודעות אצל המזכירות בלשכה או אצל המתמחים. חפשו עורך דין שתוכלו לתקשר איתו ישירות.
  • חפשו עורך דין היכול לסייע מול הבנק המלווה: לרוב, לצורך ביצוע עסקת מקרקעין, הלקוח נדרש למשכנתא. עורך דין מקרקעין מכיר את דרישות הבנקים השונות, יודע לפעול ולסייע מול הבנק, לחתום על ביצוע העסקאות, לאמת חתימות כנוטריון, ומוסמך לחתום על התחייבויות לפי דרישת הבנק.
  • חפשו תמחור הוגן: בעסקאות מקרקעין, הזול הוא לא בהכרח הטוב ביותר. באחת העסקאות החשובות ביותר בחיי הלקוח, נדרש עורך דין מקרקעין מקצועי, אמין ואיכותי. גם אם תשלמו מעט יותר, סביר שבטווח הארוך תחסכו כסף.

משרד עורך דין מקרקעין חיפה

לפני שמקבלים החלטה משמעותית בנוגע לעסקת מקרקעין, חשוב לפנות לעורך דין מקרקעין, מומחה, בעל ידע וניסיון. בעסקת מקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת “סמוך” ו”יהיה בסדר”. מגוון הכלים והיכולות שעורך הדין יכול – וצריך – להעמיד לרשותכם, יבטיחו שתהיו מוגנים.

במשך למעלה מ-40 שנה, משרד וולר ושות’, עוסק באופן נרחב ומתמחה, בתחומי המקרקעין, מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג לגורמים הפעילים בתחום המקרקעין, לרבות אנשים פרטיים, יזמים, וועדי בתים, שותפויות עסקיות וחברות פרטיות.

משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם התחום ועם השחקנים השונים הפועלים בזירה. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית עבורו. צרו קשר עכשיו.

שתפו עם חברים