top image

עורך דין מקרקעין

עורך דין נדלן, עורך דין מקרקעין

עסקת מקרקעין הנה אחת מהפעולות המשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם, מבחינה רגשית, משפחתית, כלכלית ומשפטית. אולם דיני מקרקעין נחשבים המורכבים והסבוכים ביותר. טעות בדיני מקרקעין משמעותה מיליוני ש”ח, והיא כמעט בלתי הפיכה. טרם ביצוע עסקה, חשוב להיות מלווים בעורך דין מקרקעין מומחה, ותיק, מיומן ומנוסה. במשך למעלה מ-40 שנה, משרד עורכי דין וולר ושות’ עוסק באופן נרחב ומתמחה בדיני מקרקעין ונדל”ן. המשרד מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, מיומנות, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם תחום המקרקעין והנדל”ן. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית והבטוחה ביותר.

 

שירותי משרד וולר ושות’ עורכי דין מקרקעין:

עריכת חוזים והסכמים על ידי עורך דין מקרקעין

ניסוח ועריכת הסכמים מגוונים במקרקעין: ייצוג קבלנים ועריכת חוזים והסכמים, חוזי מכר, ייצוג רוכשים במסגרת עסקאות רכישה מקבלן, קניה ומכירת דירות פרטיות, העברה ללא תמורה (מתנה), עסקאות פינוי בינוי, תמ”א 38, בדיקת מפרט מכר, עסקאות קומבינציה, מכירת מגרשים, החכרת מגרשים, ועוד.

יעוץ ראשוני לבדיקת העסקה

בדיקה מקיפה של “תעודת הזהות” של הנכס. הזכויות הרשומות (לשכת רישום המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, המינהל האזרחי לאזור יהודה והשומרון, חברה משכנת, רשויות מקומיות, ועדה לתכנון ובניה); בדיקות עיקולים, שעבודים, משכונות, הערות; בדיקות עבירות בניה, חריגות בניה, הליכים משפטיים וצווי הריסה; ייעוץ בתחום מיסוי מקרקעין (מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה ומס רכוש); הערכת סיכונים/סיכויים; וכו’.

בדיקה וייעוץ טרם כריתת חוזים

ליווי רוכשים בעסקאות מול יזמים או קבלנים. הכנה, בדיקה, ותיקון חוזים, על מנת להבטיח את זכויות הלקוח בכל שלב. על פי כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין, מחויבות עו”ד מטעם הקבלן מוגבלת אך ורק לרישום הערת אזהרה ורישום הדירה על שם הרוכש. מחוייבותו של עו”ד מטעם הקבלן אינה לדאוג ליתר האינטרסים של רוכשי הנכס.

מיסוי מקרקעין

מערכת המיסוי על נדל”ן בישראל, היא מהכבדות ומהמורכבות בעולם. לימוד וידיעת מערכת מיסוי מקרקעין מחייבת התמחות רבה, ידע וניסיון ארוך שנים, יצירתיות והתמקצעות. המשרד מציע בדיקה ותכנון של מיסוי המקרקעין הצפוי בעסקה: מס רכישה, מס שבח והיטל השבחה. בחינה, תכנון, השגה וייצוג לקבלת פטורים והקלות.

חוזה שכירות 

עריכת ובדיקה של חוזה שכירות המותאמים לצרכי הלקוחות, במטרה להבטיח את הזכויות ואת האינטרסים של שני הצדדים לעסקה, תוך קביעת מועדים ומנגנונים ברורים בעסקה (דוגמת בטחונות, ערבים, חלוקת האחריות בין הצדדים, מנגנונים למניעת הפרות החוזה, קנסות מוסכמים וכיוצ”ב). בנוסף, הגשה והתגוננות בכל ההליכים והערכאות המשפטיות, בקשר להפרת חוזה שכירות, פינוי פולשים, תביעה לפינוי מושכר ויתר הסוגיות בדיני מקרקעין.

ייצוג לקוחות

ייצוג לקוחות בעסקאות למטרת שכירות, רכישה, מכירה או בנייה של מקרקעין ונדל”ן, בייעודים שונים. עריכה של הסכמי מכר, ליווי וייצוג. בנוסף, במקרה הצורך, תביעה בגין איחור במסירת דירה.

תמ”א 38

בדיקת הסכמים וחוזים לפרויקטים של תמ”א 38, בדיקות היתכנות ראשוניות, בדיקות של הקבלן והיזם, קביעת הליכי התכנון, הסכמי יועצים, התקשרויות מול גופי ביצוע קבלניים, הסכמי ליווי פיננסי וקבלת אשראי, קבלת ערבויות וביטחונות, רישום הערת אזהרה תמ”א 38, עריכת הסכמי מכירה לרוכשי הדירות, דיווחים לרשויות המס, ועד למסירת הנכס וקבלתו על ידי הדיירים, השלמת העסקה ורישום זכויות.

 

מהם תפקידיו של עורך דין מקרקעין?

ליווי, ייצוג לגבי הסדרי קרקע וביצוע רישומים של זכויות במקרקעין

עורך דין מקרקעין מטפל בכל הליכי רישום זכויות, הליכי איחוד וחלוקה, פרצלציה, תביעה לפינוי מושכר, הסכמי פיתוח, הליכי תכנון ובנייה, חריגות בניה, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה ואופציות במקרקעין. ייצוג בטאבו, רמ”י, וועדות לתכנון ובניה, ועדות ערר, המפקח על הבתים המשותפים ומול הרשות המקומית.

שיתוף במקרקעין ופירוק שיתוף במקרקעין

עריכת הסכמי שיתוף במקרקעין לשם ניהול המקרקעין המשותפים, השימוש בהם, חובותיהם וזכויותיהם של השותפים. יצירת הגנות משפטיות לשותפים, קביעת מנגנונים ברורים לפירוק שיתוף, וכן רישום הסכמי השיתוף בטאבו. הגשה וייצוג בתביעות פירוק שיתוף במקרקעין.

ייצוג מול רשויות רישום המקרקעין

ייצוג וליווי עסקאות הקשורות במשרדי רישום המקרקעין (טאבו), רשות מקרקעי ישראל, קק”ל, הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש, חברות משכנות, בכל הנוגע להסדרת רישום, דרישת דמי היוון, דמי הסכמה, דמי פיתוח, היתרים, רישום בית משותף, פרצלציה ועוד.

אישורי נוטריון בעסקאות מקרקעין

אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח עבור בנקים למשכנתאות; אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח בלתי חוזר; ועוד.

ליווי משפטי, ליטיגציה וייצוג בערכאות משפטיות ומנהליות שונות בנוגע לעסקאות וזכויות במקרקעין.

איך לבחור עורך דין מקרקעין?

רכישה או מכירת מקרקעין, היא פעולה רגישה, סבוכה ומורכבת ביותר, אישית, משפטית וכלכלית. מדובר בעסקה המערבת צדדים נוספים, בחקיקה ובפסיקה המשתנה ומתעדכנת. תפקידו של עורך הדין מקרקעין שלכם הוא לייצג אך ורק את האינטרס שלכם. עליו ללוות את העסקה, לבדוק את המסמכים המשפטיים, לסייע בתכנון מיסוי העסקה, לסייע בניהול המו”מ. לאחר מכן, עליו לדאוג להשלמת העסקה והרישום כדין.

איך מוצאים עורך דין מקרקעין מומלץ וטוב?

  • חפשו עורך דין מקרקעין מומלץ: בקשו המלצות מאנשים שקיבלו שירות מעורך הדין בעבר. חפשו המלצות על עורך דין שעסק בסוגיות ובעיות דומות בתחום המקרקעין, ולא באופן כללי.
  • חפשו מומחיות מקצועית: עורכי הדין מתמחים בתחומים שונים. במקרקעין, יש למומחיות חשיבות מהותית, שכן מדובר במאות פרטים ומסמכים, חקיקה ופסיקה המשתנות תדיר. פרטים “קטנים או “טכניים” עלולים לשנות את העסקה כולה. בחרו עורך דין מקרקעין שמכיר את התחום היטב, ומתעדכן בהשתלמויות המקצועיות באופן שוטף.
  • חפשו עורך דין וותיק: מצאו עורך דין שערך, בעצמו, כבר מאות ואלפי עסקאות. עורך דין דיני מקרקעין שיודע להופיע בבתי משפט, בכל הערכאות, ויודע להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. עו”ד וותיק מייצג היטב את לקוחותיו, מבין את מהות העסקה, מנהל מו”מ הוגן, ומוצא פתרונות.
  • חפשו עורך דין מיסוי מקרקעין: ביצוע עסקת מקרקעין כרוכה במיסוי גבוה. עורך דין מיסוי מקרקעין, יעריך את המיסוי הצפוי, יבדוק את הנתונים בסימולטור מס רכישה, בכדי לתכנן מראש פטורים והקלות.
  • חפשו מומחיות מקומית: עורך דין צריך להכיר את האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל. הוא אמור להכיר את תכניות הבניה והפיתוח, יזמים וקבלנים, מגמות אוכלוסייה, טווחי מחירים, ועוד.
  • חפשו טיפול אישי: חפשו עורך דין שיטפל בעצמו בכל שלבי העסקה. בניגוד ל”פירמות” הגדולות, עורך הדין במשרד בוטיק מבצע ומטפל בעצמו בכל שלבי העסקה.
  • זמינות: על עורך דין להיות זמין ללקוחות, בכל שעות היום והלילה, בשעות הנוחות לכם.
  • נגישות: על עורך הדין להיות נגיש, טלפונית ובדוא”ל, ללקוחות. בלי להשאיר הודעות אצל המזכירות בלשכה או אצל המתמחים. חפשו עורך דין שתוכלו לתקשר איתו ישירות.
  • סיוע מול הבנק המלווה: בחרו עורך דין לענייני מקרקעין שמכיר את דרישות הבנקים השונות, יודע לפעול ולסייע מול הבנק, לחתום על שטרות, מסמכים והתחייבויות הבנקאיות, ולבצע אימות חתימה נוטריון.
  • שכר טרחה: בעסקאות מקרקעין, הזול הוא לא בהכרח הטוב ביותר. פעמים רבות שכר טרחה זול, משמעותו חוסר בקיאות וניסיון, שעלולים לגרום נזק ללקוח. שכר טרחת עורך דין מקרקעין, משקף את הניסיון, המקצועיות, המיומנות ואת הביטחון הנדרש לכם. גם אם תשלמו מעט יותר, סביר שבטווח הארוך תחסכו כסף.

משרד עורכי דין מקרקעין וולר ושות’

לפני שמקבלים החלטה במקרקעין, יש לפנות לעורך דין מקרקעין מומחה, מיומן, בעל ידע וניסיון. עורך דין שייצג, ליווה והשלים במרוצת הקריירה המקצועית, אלפי עסקאות. בעסקת מקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת “סמוך” ו”יהיה בסדר”. מגוון הכלים והיכולות שעורך הדין יכול – וצריך – להעמיד לרשותכם, יבטיחו שתהיו מוגנים.

במשך למעלה מ-40 שנה, מתמחה משרד וולר ושות’ בדיני מקרקעין, והוא מדורג כאחד המשרדים המובילים בישראל, בדירוג BDI. משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, את המיומנות, הניסיון והמומחיות ההכרחיים. צרו קשר עכשיו.

שתפו עם חברים
צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים