top image

דיני מקרקעין

עורכי דין מקרקעין בחיפה - וולר ושות משרד עורכי דין, נדלן, שכירות, מכירה ורכישה של מקרקעין

עסקת מקרקעין הנה אחת מהפעולות המשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם, מבחינה רגשית, משפחתית, כלכלית ומשפטית. טרם ביצוע עסקה, חשוב להיות מלווים בעורך דין מקרקעין מומחה, ותיק, מיומן ומנוסה, הבקיא בדיני מקרקעין, אשר ביצע וליווה, באופן אישי, אלפי עסקאות במקרקעין: עו"ד פנחס וולר.

עורך דין מקרקעין

במשך למעלה מ-40 שנה, משרד עורכי דין וולר ושות' עוסק באופן נרחב ומתמחה בתחומי המקרקעין והנדל"ן. המשרד מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג בתחום המקרקעין והנדל"ן: אנשים פרטיים, יזמים, וועדי בתים, שותפויות עסקיות וחברות פרטיות. משרד וולר ושות' מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, מיומנות, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם תחום המקרקעין והנדל"ן. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית והבטוחה ביותר.

שירותי משרד עורכי דין מקרקעין

עריכת חוזים והסכמים במקרקעין

ניסוח ועריכת הסכמים מגוונים במקרקעין: ייצוג קבלנים ועריכת חוזים והסכמים, חוזי מכר, ייצוג רוכשים במסגרת עסקאות רכישה מקבלן, קניה ומכירת דירות פרטיות, העברה ללא תמורה, עסקאות פינוי בינוי, תמ"א 38, עסקאות קומבינציה, מכירת מגרשים, החכרת מגרשים, ועוד.

יעוץ ראשוני לבדיקת העסקה

בדיקה מקיפה של "תעודת הזהות" של הנכס, הזכויות הרשומות (לשכת רישום המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, המינהל האזרחי לאזור יהודה והשומרון, חברה משכנת, רשויות מקומיות, ועדה לתכנון ובניה); בדיקות עיקולים, שעבודים, משכונות, הערות; בדיקות עבירות בניה, חריגות, הליכים משפטיים וצווי הריסה; ייעוץ בתחום מיסוי המקרקעין (מס רכישה, מס שבח מקרקעין, היטל השבחה ומס רכוש); אפשרויות פריסות תשלומים; הערכת סיכונים/סיכויים; וכו'.

בדיקה וייעוץ טרם כריתת חוזים

בדיקה וליווי רוכשים בעסקאות מול יזמים או קבלנים, כולל הכנה, בדיקה ותיקון הסכמים וחוזים, במטרה להבטיח את זכויות הלקוח בכל שלב. תשומת לב הרוכשים הפוטנציאליים, כי על פי כללי לשכת עורכי הדין (ייצוג בעסקאות בדירות), התשל"ז-1977, וכללי האתיקה, מחויבותו של עו"ד מטעם הקבלן מוגבלת אך ורק לרישום הערת אזהרה ורישום הדירה על שם הרוכש. מחוייבותו של עו"ד מטעם הקבלן איננה לדאוג ליתר האינטרסים של רוכשי הנכס.

מיסוי מקרקעין

בדיקה ותכנון של מיסוי המקרקעין הצפוי בעסקה: חישוב מס רכישה, חישוב מס שבח (וביצוע פריסת מס השבח במקרים מתאימים), וחישוב היטל השבחה. בחינה, תכנון, השגה וייצוג לקבלת פטורים והקלות.

חוזה שכירות 

עריכת ובדיקה של חוזה שכירות המותאמים לצרכי הלקוחות, במטרה להבטיח את הזכויות ואת האינטרסים של שני הצדדים לעסקה, תוך קביעת מועדים ומנגנונים ברורים בעסקה (דוגמת טיב הביטחונות, ערבים, חלוקת האחריות בין הצדדים, מנגנונים למניעת הפרות החוזה, קנסות מוסכמים וכיוצ"ב). בנוסף, הגשה והתגוננות בכל ההליכים והערכאות המשפטיות, בקשר להפרת חוזה שכירות, פינוי פולשים, תביעה לפינוי מושכר וכו'.

ייצוג לקוחות

ייצוג לקוחות בעסקאות למטרת שכירות, רכישה, מכירה או בנייה של מקרקעין ונדל"ן, בייעודים שונים (מקרקעי רשויות מקומיות, מקרקעין בבעלות פרטית ובבעלות רשות מקרקעי ישראל), עריכה, ליווי וייצוג בחוזי מכר.

תמ"א 38

בדיקת הסכמים וחוזים לפרויקטים של תמ"א 38, בדיקות היתכנות ראשוניות, בדיקות של הקבלן והיזם (רישום בפנקס הקבלנים, יכולות פיננסיות, וותק וניסיון, היעדר הרשעות ועוד), קביעת הליכי התכנון, הסכמי יועצים, התקשרויות מול גופי ביצוע קבלניים, הסכמי ליווי פיננסי וקבלת אשראי, קבלת ערבויות וביטחונות, רישום הערת אזהרה תמ"א 38, עריכת הסכמי מכירה לרוכשי הדירות, דיווחים לרשויות המס, ועד למסירת הנכס וקבלתו על ידי הדיירים, השלמת העסקה ורישום הזכויות במרשם הרלוונטי.

עורך דין מקרקעין מומלץ

עורך דין מקרקעין מומלץ

ליווי, ייצוג לגבי הסדרי קרקע וביצוע רישומים של זכויות במקרקעין

טיפול שוטף בכל הליכי רישום זכויות, הליכי פרצלציה, תביעות לפינוי מושכר, הסכמי פיתוח, הליכי תכנון ובנייה, חריגות בנייה, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה ואופציות במקרקעין, מול רשם המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, המינהל האזרחי לאיו"ש, החברה המשכנת, הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ועדות ערר, המפקח על הבתים המשותפים וכן מול הרשות המקומית, במטרה להבטיח ולשמור על מלוא זכויות הלקוח.

שיתוף במקרקעין ופירוק שיתוף במקרקעין

עריכת הסכמי שיתוף במקרקעין, המותאמים וערוכים לצרכי לקוחות המשרד, בדבר ניהול המקרקעין המשותפים, השימוש בהם, חובותיהם וזכויותיהם של השותפים, יצירת הגנות משפטיות לשותפים, קביעת מנגנונים ברורים לפירוק השיתוף, וכן רישום הסכמי השיתוף בלשכת רישום המקרקעין. הגשה וייצוג בתביעות תביעות פירוק שיתוף במקרקעין.

ייצוג מול רשויות רישום המקרקעין

ייצוג וליווי עסקאות הקשורות במשרדי רישום המקרקעין (טאבו), מנהל מקרקעי ישראל, קרן קיימת לישראל, הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש, חברות משכנות, בכל הנוגע להסדרת רישום, דרישת דמי היוון, דמי הסכמה, דמי פיתוח, היתרים, רישום בתים משותפים, פרצלציה ועוד.

אישורי נוטריון בעסקאות מקרקעין

אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח מקרקעין, עבור בנקים למשכנתאות; אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח בלתי חוזר; אימות ייפוי כוח נוטריוני לפעולות שונות על ידי עורך דין מקרקעין; אישורי חיים נוטריונים ללשכות רישום מקרקעין ולמוסדות ורשויות שונים.

ליווי משפטי, ליטיגציה וייצוג בערכאות משפטיות ומנהליות שונות בנוגע לעסקאות וזכויות במקרקעין.

 

איך לבחור עורך דין מקרקעין ?

רכישה או מכירת מקרקעין, היא פעולה רגישה, סבוכה ומורכבת ביותר, אישית, משפטית וכלכלית. אין מדובר רק ביחסים שבין הקונים לבין המוכרים, אלא בעסקה המערבת צדדים נוספים (בנק, קבלן, רשות מקרקעי ישראל, הרשות המקומית, הוועדה לתכנון ובניה ועוד), בחקיקה ובפסיקה המשתנה ומתעדכנת. בעסקה במקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת "סמוך" ו"יהיה בסדר". רק עורך דין מקרקעין המתמחה בתחום – יוכל להגן עליכם ועל העסקה המבוקשת.   

בעסקאות מקרקעין, תפקידו של עורך הדין הוא לייצג אך ורק את האינטרס של הלקוח, לבחון וללוות את העסקה, לסייע בקיום הבדיקות הנדרשות, לבדוק את המסמכים המשפטיים, מסמכי הקניין ומסמכי התכנון, לסייע בתכנון מיסוי העסקה, לסייע בניהול הסיכונים, לסייע בניהול המשא ומתן והחתימה על ההסכם עד להשלמת העסקה והרישום כדין.

איך מוצאים עורך דין למקרקעין ?

  • חפשו עורך דין מקרקעין מומלץ: חפשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים, שהשתמשו בשירות עורך הדין בעבר. חפשו המלצות על עורך דין שעסק בסוגיות ובעיות דומות בתחום המקרקעין, ולא באופן כללי. כמו שאתם מחפשים רופא מומחה, עבור בעיה רפואית ספציפית, כך גם צריך לחפש עורך דין מומלץ, לבעיה או לאתגר הספציפי.
  • חפשו מומחיות מקצועית: כידוע, עורכי הדין מתמחים בתחומים שונים ומגוונים. בתחום המקרקעין, יש למומחיות חשיבות מהותית, שכן מדובר במאות פרטים ומסמכים, בחקיקה ובפסיקה המשתנה באופן תדיר, ופרטים "קטנים או "טכניים" עלולים לשנות את העסקה כולה. מומלץ לבחור בעורך דין ותיק, שמכיר את שוק המקרקעין היטב, המתעדכן בהשתלמויות המקצועיות המתאימות כל הזמן.
  • חפשו עורך דין וותיק: עורך דין מקרקעין צריך להיות מי שערך, בעצמו, כבר מאות ואלפי עסקאות מקרקעין שיודע להופיע בבתי משפט, בכל הערכאות, והיודע להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. עו"ד וותיק יודע לייצג היטב את לקוחותיו, להבין את מהות העסקה, לדעת להבחין בין העיקר לבין הטפל, לנהל משא ומתן הוגן, למצוא פתרונות פשוטים או מורכבים, ומכיר את תחום המקרקעין, מכל היבטיו.
  • חפשו עורך דין מיסוי מקרקעין: פעמים רבות, ביצוע עסקת מקרקעין כרוכה במיסוי גבוה – מס רכישה, מס שבח, והיטל השבחה. עורך דין המתמחה בחוק מיסוי מקרקעין, היכול להעריך את המיסוי הצפוי, לבצע סימולטור מס רכישה, במטרה לבחון ולתכנן מראש פטורים והקלות.
  • חפשו מומחיות מקומית: עורך דין מקרקעין, יודע ומכיר את האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל, מכיר את האזור, מכיר את תכניות הבניה והפיתוח של הרשות המקומית, את היזמים והקבלנים, את אופי ומגמות האוכלוסייה, טווחי המחירים, ועוד.
  • חפשו טיפול אישי: חפשו את עורך הדין, שיטפל בעצמו, בכל שלבי העסקה. בניגוד לפירמות עורכי הדין הגדולים, בהן עסקאות המקרקעין מטופלות על ידי עורך דין מתחיל או מתמחה, עורך הדין במשרד בוטיק הוא זה שמבצע ומטפל בעצמו בעסקת המקרקעין, מתחילתה ועד סופה. בנוסף, יכולת הגמישות והסמכות, הנתונה לעורכי הדין בפירמות הגדולות, נמוכה ומוגבלת הרבה יותר, מאשר לעורכי הדין במשרד הבוטיק. באופן זה, ניתן לקבל החלטות בצורה מושכלת, זריזה ומהירה.
  • זמינות: על עורך דין, להיות זמין ללקוחות, באופן ישיר, בטלפון ובדואר האלקטרוני, בכל שעות היום והלילה. פעמים רבות, מבוצעות התייעצויות בין הלקוח לעורך הדין, לגבי מסמכים וחוזים, בשעות הערב והלילה, על מנת שהצד השני יוכל לטפל ולהגיב, כבר בבוקר.
  • נגישות: על עורך הדין להיות נגיש, טלפונית או באמצעות הדוא"ל, ללקוחות, מבלי שיהיה צורך להשאיר הודעות אצל המזכירות בלשכה או אצל המתמחים. חפשו עורך דין שתוכלו לתקשר איתו ישירות.
  • סיוע מול הבנק המלווה: לרוב, לצורך ביצוע עסקת מקרקעין, הלקוח נדרש למשכנתא. עורך דין מקרקעין מכיר את דרישות הבנקים השונות, יודע לפעול ולסייע מול הבנק, לחתום על השטרות, המסמכים וההתחייבויות הבנקאיות לביצוע העסקאות, ולאמת חתימות כנוטריון.
  • שכר טרחה: בעסקאות מקרקעין, הזול הוא לא בהכרח הטוב ביותר. פעמים רבות שכר טרחה זול, משמעותו חוסר בקיאות וניסיון, שעלולים לגרום נזק ללקוח. באחת העסקאות החשובות ביותר בחיי הלקוח, נדרש עורך דין מקרקעין מקצועי, אמין ואיכותי. שכר טרחה עורך דין נדל"ן משקף את הניסיון, המקצועיות, המיומנות ואת הביטחון הנדרש לכם, בעסקת המקרקעין. גם אם תשלמו מעט יותר, סביר מאד שבטווח הארוך – תחסכו כסף.

עורך דין מקרקעין בחיפה

משרד עורכי דין למקרקעין וולר ושות'

לפני שמקבלים החלטה משמעותית בנוגע לעסקת מקרקעין, יש לפנות לעורך דין מקרקעין מומחה, מיומן, בעל ידע וניסיון. עורך דין שייצג, ליווה והשלים במרוצת הקריירה המקצועית, אלפי עסקאות מקרקעין ונדל"ן. בעסקת מקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת "סמוך" ו"יהיה בסדר". מגוון הכלים והיכולות שעורך הדין יכול – וצריך – להעמיד לרשותכם, יבטיחו שתהיו מוגנים.

במשך למעלה מ-40 שנה, מתמחה משרד וולר ושות' בתחומי המקרקעין, מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות. בתוך כך, מעניק המשרד ייעוץ במיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. משרד וולר ושות' מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות. צרו קשר עכשיו.

שתפו עם חברים

לא הצלחנו לאתר את הטופס.