top image

איך לבחור עורך דין מקרקעין?

איך לבחור עורך דין מקרקעין?

רכישה או מכירת מקרקעין, היא פעולה רגישה, סבוכה ומורכבת ביותר, אישית, משפטית וכלכלית. אין מדובר רק ביחסים שבין הקונים לבין המוכרים, אלא בעסקה המערבת צדדים נוספים (בנק מלווה, קבלן, רשות מקרקעי ישראל, הרשות המקומית, הוועדה לתכנון ובניה ועוד), בחקיקה ובפסיקה המתעדכנות באופן תדיר. בעסקה במקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת “סמוך” ו”יהיה בסדר”. רק עורך דין מקרקעין וותיק, מיומן, המתמחה בתחום – יוכל להגן עליכם ועל העסקה המבוקשת. 

בעסקאות מקרקעין, תפקידו של עורך הדין הוא לייצג אך ורק את האינטרס של הלקוח, לבחון וללוות את העסקה, לסייע בקיום הבדיקות הנדרשות, לבדוק את המסמכים המשפטיים, מסמכי הקניין ומסמכי התכנון, לסייע בתכנון מיסוי העסקה, לסייע בניהול הסיכונים, לסייע בניהול המשא ומתן והחתימה על ההסכם עד להשלמת העסקה והרישום כדין.

איך לבחור עורך דין מקרקעין בחיפה?

  • חפשו המלצות. חפשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים, שהשתמשו בשירות עורך דין בעבר. חפשו המלצות על עורך דין שעסק בסוגיות ובעיות דומות, ולא באופן כללי.
  • חפשו מומחיות מקצועית. כידוע, עורכי הדין מתמחים בתחומים שונים ומגוונים. במקרקעין, יש למומחיות חשיבות מהותית, שכן מדובר במאות פרטים ומסמכים, בחקיקה ובפסיקה המשתנה במהירות. פרטים “קטנים או “טכניים” עלולים לשנות את העסקה כולה.
  • חפשו עורך דין וותיק. עורך דין מקרקעין צריך להיות מי שערך, בעצמו, כבר מאות ואלפי עסקאות. עורך דין שיודע להופיע בבתי משפט, בכל הערכאות, והיודע להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. עו”ד וותיק יודע לייצג היטב את לקוחותיו, להבין את מהות העסקה, לדעת להבחין בין העיקר לבין הטפל, לנהל מו”מ הוגן, למצוא פתרונות יצירתיים, ומכיר את התחום, מכל היבטיו.
  • חפשו עורך דין מיסוי מקרקעין. פעמים רבות, ביצוע עסקת מקרקעין כרוכה במיסוי גבוה (מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה). עורך דין המתמחה במקרקעין יכול להעריך את המיסוי הצפוי, ויכול לבחון ולתכנן מראש פטורים והקלות.
  • חפשו מומחיות מקומית. עורך דין מקרקעין מקומי, יודע ומכיר את האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל, מכיר את האזור, מכיר את תכניות הבניה והפיתוח של הרשות המקומית, את היזמים והקבלנים, את אופי ומגמות האוכלוסייה, את טווחי המחירים, את הבירוקרטיה של לשכת רישום המקרקעין (הטאבו), ועוד.
  • חפשו טיפול אישי. חפשו את עורך הדין, שיטפל בעצמו, בכל שלבי העסקה. בניגוד לפירמות עורכי הדין הגדולים, בהן העסקאות מטופלות על ידי עורך דין מתחיל או מתמחה, עורך הדין במשרד בוטיק הוא זה שמבצע ומטפל בעצמו בעסקה, מתחילתה ועד סופה. הוא מכיר את הסטטוס המדויק של העסקה, בכל זמן נתון. בנוסף, יכולת הגמישות והסמכות, הנתונה לעורכי הדין בפירמות הגדולות, נמוכה ומוגבלת הרבה יותר, מאשר לעורכי הדין במשרד הבוטיק. באופן זה, ניתן לקבל החלטות בצורה מושכלת, זריזה ומהירה.
  • חפשו עורך דין זמין. על עורך דין, להיות זמין ללקוחות, באופן ישיר, בטלפון ובדואר האלקטרוני, בכל שעות היום והלילה. פעמים רבות, מבוצעות התייעצויות בין הלקוח לעורך הדין, לגבי מסמכים וחוזים, בשעות הערב והלילה. חפשו מי שיכול לענות לכם גם בשעות בלתי שגרתיות.
  • חפשו עורך דין נגיש. על עורך הדין להיות נגיש, טלפונית או באמצעות הדוא”ל, ללקוחות. נגישות, בלי צורך להשאיר הודעות אצל המזכירות או אצל המתמחים. חפשו עורך דין שתוכלו (ושיהיה לכם נוח) לתקשר איתו ישירות.
  • חפשו עורך דין היכול לסייע מול הבנק המלווה ולתת שירותים נלווים. רוב הלקוחות לוקחים משכנתא. עורך דין מקרקעין מכיר את דרישות הבנקים השונות, יודע לפעול ולסייע מול הבנק, לחתום על ביצוע העסקאות, לבצע אימות חתימה נוטריוני, ומוסמך לחתום על התחייבויות לפי דרישת הבנק.
  • חפשו תמחור הוגן: בעסקאות מקרקעין, הזול הוא לא בהכרח הטוב ביותר. באחת העסקאות החשובות ביותר בחיי הלקוח, נדרש עורך דין מקרקעין מקצועי, אמין ואיכותי. גם אם תשלמו מעט יותר, סביר שבטווח הארוך תחסכו כסף.

 

במשך למעלה מ-40 שנה, משרד וולר ושות’ עוסק באופן נרחב ומתמחה, בתחומי המקרקעין והנדל”ן, מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג לגורמים הפעילים בתחום הנדל”ן, לרבות אנשים פרטיים, יזמים, וועדי בתים, שותפויות עסקיות וחברות פרטיות.

משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם התחום ועם השחקנים השונים הפועלים בזירה. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית עבורו. צרו קשר, כבר עכשיו.

שתפו עם חברים
צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים