top image

איך לבחור עורך דין מקרקעין ?

רכישה או מכירת מקרקעין, היא פעולה רגישה, סבוכה ומורכבת ביותר, אישית, משפטית וכלכלית. אין מדובר רק ביחסים שבין הקונים לבין המוכרים, אלא בעסקה המערבת צדדים נוספים (בנק מלווה, קבלן, רשות מקרקעי ישראל, הרשות המקומית, הוועדה לתכנון ובניה ועוד), בחקיקה ובפסיקה המתעדכנות באופן תדיר. בעסקה במקרקעין, אין מקום לטעויות, לפשרות או לשיטת “סמוך” ו”יהיה בסדר”. רק עורך דין מקרקעין וותיק, מיומן, המתמחה בתחום – יוכל להגן עליכם ועל העסקה המבוקשת.   

בעסקאות מקרקעין, תפקידו של עורך הדין הוא לייצג אך ורק את האינטרס של הלקוח, לבחון וללוות את העסקה, לסייע בקיום הבדיקות הנדרשות, לבדוק את המסמכים המשפטיים, מסמכי הקניין ומסמכי התכנון, לסייע בתכנון מיסוי העסקה, לסייע בניהול הסיכונים, לסייע בניהול המשא ומתן והחתימה על ההסכם עד להשלמת העסקה והרישום כדין.

איך מוצאים עורך דין למקרקעין בחיפה?

  • חפשו המלצות: חפשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים, שהשתמשו בשירות עורך דין בעבר. חפשו המלצות על עורך דין שעסק בסוגיות ובעיות דומות, ולא באופן כללי.
  • חפשו מומחיות מקצועית: כידוע, עורכי הדין מתמחים בתחומים שונים ומגוונים. בתחום המקרקעין, יש למומחיות חשיבות מהותית, שכן מדובר במאות פרטים ומסמכים, בחקיקה ובפסיקה המשתנה באופן תדיר, ופרטים “קטנים או “טכניים” עלולים לשנות את העסקה כולה. מומלץ לבחור בעורך דין ותיק, שמכיר את שוק המקרקעין היטב, המתעדכן בהשתלמויות המקצועיות המתאימות כל הזמן.
  • חפשו עורך דין וותיק: עורך דין מקרקעין צריך להיות מי שערך, בעצמו, כבר מאות ואלפי עסקאות מקרקעין שיודע להופיע בבתי משפט, בכל הערכאות, והיודע להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. עו”ד וותיק יודע לייצג היטב את לקוחותיו, להבין את מהות העסקה, לדעת להבחין בין העיקר לבין הטפל, לנהל משא ומתן הוגן, למצוא פתרונות פשוטים או מורכבים, ומכיר את תחום המקרקעין, מכל היבטיו.
  • חפשו עורך דין מיסוי מקרקעין: פעמים רבות, ביצוע עסקת מקרקעין כרוכה במיסוי גבוה (מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה). עורך דין המתמחה במקרקעין יכול להעריך את המיסוי הצפוי, ויכול לבחון ולתכנן מראש פטורים או הקלות.
  • חפשו מומחיות מקומית: עורך דין מקרקעין, יודע ומכיר את האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל, מכיר את האזור, מכיר את תכניות הבניה והפיתוח של הרשות המקומית, את היזמים והקבלנים, את אופי ומגמות האוכלוסייה, טווחי המחירים, ועוד.
  • חפשו טיפול אישי: חפשו את עורך הדין, שיטפל בעצמו, בכל שלבי העסקה. בניגוד לפירמות עורכי הדין הגדולים, בהן עסקאות המקרקעין מטופלות על ידי עורך דין מתחיל או מתמחה, עורך הדין במשרד בוטיק הוא זה שמבצע ומטפל בעצמו בעסקת המקרקעין, מתחילתה ועד סופה, ומכיר את הסטטוס המדויק של העסקה, לכל אורכה. בנוסף, יכולת הגמישות והסמכות, הנתונה לעורכי הדין בפירמות הגדולות, נמוכה ומוגבלת הרבה יותר, מאשר לעורכי הדין במשרד הבוטיק. באופן זה, ניתן לקבל החלטות בצורה מושכלת, זריזה ומהירה.
  • חפשו עורך דין זמין: על עורך דין, להיות זמין ללקוחות, באופן ישיר, בטלפון ובדואר האלקטרוני, בכל שעות היום והלילה. פעמים רבות, מבוצעות התייעצויות בין הלקוח לעורך הדין, לגבי מסמכים וחוזים, בשעות הערב והלילה, על מנת שהצד השני יוכל לטפל ולהגיב, כבר בבוקר.
  • חפשו עורך דין נגיש: על עורך הדין להיות נגיש, טלפונית או באמצעות הדוא”ל, ללקוחות, מבלי שיהיה צורך להשאיר הודעות אצל המזכירות בלשכה או אצל המתמחים. חפשו עורך דין שתוכלו (ושיהיה לכם נוח) לתקשר איתו ישירות.
  • חפשו עורך דין היכול לסייע מול הבנק המלווה ולתת שירותים נלווים: לרוב, לצורך ביצוע עסקת מקרקעין, הלקוח נדרש למשכנתא. עורך דין מקרקעין מכיר את דרישות הבנקים השונות, יודע לפעול ולסייע מול הבנק, לחתום על ביצוע העסקאות, לאמת חתימות כנוטריון, ומוסמך לחתום על התחייבויות לפי דרישת הבנק.
  • חפשו תמחור הוגן: בעסקאות מקרקעין, הזול הוא לא בהכרח הטוב ביותר. באחת העסקאות החשובות ביותר בחיי הלקוח, נדרש עורך דין מקרקעין מקצועי, אמין ואיכותי. גם אם תשלמו מעט יותר, סביר שבטווח הארוך תחסכו כסף.

 

במשך למעלה מ-40 שנה, משרד וולר ושות’ עוסק באופן נרחב ומתמחה, בתחומי המקרקעין והנדל”ן, מלווה ומייצג רוכשים, מוכרים ושוכרים בעסקאות מגרשים, דירות מגורים, נכסים מסחריים, נכסים מניבים ואדמות חקלאיות, ביעודים שונים, כולל היבטי מיסוי מקרקעין, ניהול משא ומתן, בוררויות, גישור וייצוג בערכאות השונות. למשרד ניסיון עשיר בייעוץ וייצוג לגורמים הפעילים בתחום הנדל”ן, לרבות אנשים פרטיים, יזמים, וועדי בתים, שותפויות עסקיות וחברות פרטיות.

משרד וולר ושות’ מעניק ללקוחותיו, לא רק את הידע המשפטי ההכרחי והנדרש לביצוע העסקה, אלא גם את הערך המוסף: ניסיון ארוך שנים, הבנה, ידע מקצועי רב-תחומי, ניהול סיכונים, ייצוג נאמן ומסור של הלקוחות, והיכרות עמוקה עם התחום ועם השחקנים השונים הפועלים בזירה. זאת, על מנת לסייע לכל לקוח ביצירת העסקה המיטבית עבורו. צרו קשר, כבר עכשיו.

שתפו עם חברים