top image

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין לענייני ירושה (המכונה גם עורך דין לתכנון עיזבון), הוא איש מקצוע המתמחה בסיוע ללקוחות לנווט במורכבות המשפטית של תכנון ירושה ועזבון. עורכי דין לענייני ירושה מסייעים ליחידים ולמשפחות בתכנון עיזבון, המבטיח את חלוקת נכסיהם על פי רצונם לאחר פטירתם, ומונעים סכסוכים משפחתיים.

דיני ירושה הנם תחום מסובך ומבלבל. עבודה עם עורך דין ירושה מנוסה יכולה לעשות את כל ההבדל. לעורכי דין לענייני צוואות וירושות, יש את הידע והמומחיות לעזור ללקוחות להבין את זכויותיהם וחובותיהם על פי דיני הירושה. הם יכולים לספק הנחיות כיצד לנהל, להגן ולהפיץ נכסים בצורה שתעמוד במטרות ויעדיו של הלקוח.

עורכי דין לענייני ירושה מסייעים גם בעריכת צוואה, שהיא ההליך המשפטי להסדרת עיזבון הנפטר. ההליך כולל משימות כמו חלוקת נכסים בין היורשים, תשלום חובות לנושים, תכנון העיזבון לצורך הפחתת המיסוי על היורשים, והבטחת ביצוע רצונו האחרון של הנפטר. צוואה עשויה להיות הליך ארוך ומורכב, ועבודה עם עורך דין ירושה מנוסה יכולה לסייע לפשט את התהליך ולהבטיח שהכל יטופל כיאות, מבלי לעורר מריבות משפחתיות. עורכי דין לענייני ירושה מספקים גם ייעוץ משפטי והכוונה במגוון נושאים קשורים אחרים, כגון תכנון מס, יצירת נאמנות והקמת נאמנויות. הם יכולים גם לסייע ללקוחות בעריכת ועיון במסמכים משפטיים, כגון נאמנויות וייפוי כוח מתמשך, כדי להבטיח שהם משקפים במדויק את רצונות הלקוח ומחייבים מבחינה משפטית.

 

הגנה על צוואה

הגנה על צוואה הנה מכלול הצעדים והפעולות, שעל עורך הדין לבצע, במטרה לוודא את תוקפה וקיומה של הצוואה, ולמניעת התנגדויות לצוואה (ובוודאי את פסילתה). פעולות אלו כוללות עריכת הצוואה בהתאם להוראות הדין, בדיקות רפואיות והערכת כשירות רפואית של המצווה, וכן תכנון פעולות אותן מומלץ ליורשים לנקוט. לצורך הגנה על צוואה, יש לחשוב הן על הפרטים הקטנים, והם על התמונה בכללותה. מניסיוננו, קיימים מספר מצבים, סטטוסים או העדפות אישיות בצוואה, המחייבים התייחסות מיוחדות:

  • ירושה אשר מדירה יורשים טבעיים מהעיזבון. קרי, במקרים בהם המוריש מעוניין כי אחד מהיורשים הטבעיים (לרוב צאצאים), לא יקבל דבר מהעיזבון. כך גם במקרה בו המוריש מעוניין להוריש לעמותות, לתאגידים, למטפל סיעודי וכיוצ”ב.
  • זכויות או נכסים שלא הוסדרו, ושעלול להיות קושי להוריש אותם.
  • בני זוג ידועים בציבור.
  • גרושים, פרודים ו/או משפחות שבראשן הורה עצמאי (משפחות חד-הוריות).
  • זוג בנישואים שניים, כאשר לכל אחד מבני הזוג יש ילדים משלו.

משרד עורכי דין וולר ושות’ משמש כמוקד ידע מקצועי בחיפה והצפון, הן עבור לקוחות והן עבור עורכי דין, בתכנון הגנה על צוואות, במקרים המורכבים ביותר, במשך למעלה מ-40 שנה.

 

ערעור על צוואה (התנגדות לצו ירושה)

צוואה אינה משקפת תמיד את ציפיות היורשים. המציאות מוכיחה שלעיתים, קרובי משפחת הנפטר מוצאים עצמם מול שוקת שבורה, עת שמתגלה כי המנוח הותיר צוואה שונה, או צוואה עדכנית יותר. קיימות דרכים משפטיות רבות להביא לביטול מלא או חלקי של צוואות, ואף לפסילת צוואות, גם במקרים בהם הצוואה נראית תקינה. לזכותו של משרד וולר הצלחות רבות בתחום ערעור על צוואות, בהליכים ובערכאות השונות, וביצירת תקדימים רבים.

 

עורך דין לסכסוכי ירושה

בתי המשפט מפנים, זה שנים רבות, לעו”ד פנחס וולר, לצורך טיפול וגישור בסכסוכי ירושה. אלו מקרים רגישים, בהם היורשים מסוכסכים ורבים ביניהם בכל הנוגע לגורל העיזבון, ולחלקו של כל אחד בו. לעיתים, משפחות מעדיפות להצניע סכסוכים משפטיים, וסכסוכים עסקיים, ולהעביר את הנושא בהסכמה לידי עורך דין אמין. הניסיון, המיומנות, הידע המקצועי, ויכולת הערכת הסיכונים עבור כל אחד מהצדדים, כמו גם החיסיון המוחלט והסודיות שבהליכים, מאפשרים לעיתים לצדדים מסוכסכים להגיע לעמק השווה, במסגרת טיפול משרד וולר ושות’.

 

בחירת עורך דין לענייני ירושה

בבחירת עורך דין לענייני ירושה, צריך לקבל המלצות אישיות מאנשים שאתם סומכים עליהם. חשוב לבחור בעל מקצוע, שיש לו את הידע ואת הניסיון הדרושים, על מנת לספק את הסיוע הטוב ביותר. חשוב לבחור עורך דין, המעודכן בחקיקה ובפסיקה העדכנית. כאשר מראיינים עורכי דין פוטנציאליים לענייני ירושה, כדאי לשאול על השכלתם, ניסיונם ותחומי ההתמחות שלהם. כדאי גם לשאול לגבי שכר הטרחה שלהם וזמינותם, ולהקפיד לקבל הבנה ברורה לגבי השירותים שהם מספקים וכיצד הם יטפלו במקרה שלך. בכל מקרה ובכל בחירה, אנו ממליצים להיעזר בעורך דין לענייני ירושות, בהקדם האפשרי, על מנת שיכיר את הפרטים והגורמים המעורבים בתיק, ויוכל לייצר פתרונות מותאמים.

 

לסיכום

עבודה עם עורך דין לענייני ירושה יכולה לספק שקט נפשי ולסייע לחלוקת נכסיכם על פי רצונכם, לאחר פטירתכם. בין אם אתם רק מתחילים לחשוב על תכנון עיזבון ובין אם אתם כבר בתהליך של הסדר עיזבון, עורך דין ירושות מנוסה יכול לעזור ללוות אתכם בתהליך ולוודא שהכל יתנהל נכון.

 

עורך דין לענייני ירושה

בכדי להבטיח שרצון המצווה יתממש לאחר מותו, ללא סכסוכים משפחתיים, יש לפנות לעורך דין לכתיבת צוואה. עורך הדין יסייע וידאג לניסוח בהיר של המסמך, על פי כל הוראות הדין. בכך, יצטמצמו הסיכויים לסכסוכי ירושה עתידיים. במהלך למעלה מ-40 שנות עריכת דין, ערך וליווה עו”ד פנחס וולר אלפי לקוחות, שהכינו וערכו צוואות. פעמים רבות, עורכי הדין משמשים כנאמנים או כמנהלי עיזבון, במטרה למנוע סכסוכי ירושה. כמשרד עורכי דין המתמחה בתחום, נשמח להעניק לכם את מיטב שירותי המשרד. צרו קשר, כבר עכשיו.

שתפו עם חברים
צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים